Strategie pro udržitelné podnikání

Víme jak na to.

Udržitelnost je pro firmy příležitostí, jak snížit své náklady a získat konkurenční výhodu. Podoba udržitelnosti je však pro každou firmu unikátní. Každý si musí najít tu svou. Jak? Od toho jsme tu my.

Provedeme Vás celým procesem zavádění společenské odpovědnosti, abyste objevili svou unikátní cestu a stali se udržitelnou firmou.

Vyhodnotíme Vaši současnou udržitelnost a zjistíme, jaké máte silné a slabé stránky

Každý už dělá aspoň něco. Staráte se o své zaměstnance, třídíte odpad, nebo podporujete svůj region. Často se však stane, že opomíjíme mnohá jiná témata. Podíváme se proto na firmu v environmentální, sociální i ekonomické oblasti a vyhodnotíme, jak si vede ve všech směrech včetně spotřeby energií, nakládání s odpady, vztahů s dodavateli, situace na pracovišti, místní komunity, transparentnosti atd.

Zapojíme lidi kolem firmy a vytvoříme strategii na několik let dopředu

Ta pravá udržitelnost se ukrývá uvnitř firmy. Vychází z podnikatelského zaměření, zaměstnanců a vůle dělat obecné dobro. A právě tak sestavíme CSR strategii. Aby byla přirozená a prospěla planetě i firemní kultuře a pověsti.

Realizujeme konkrétní procesy a projekty podle vašich potřeb a přání

Banky zvyšují finanční gramotnost, obchodní řetězce chrání zemědělskou půdu, města snižují světelné znečištění, Coworkingy učí lidi relaxovat, výrobci využívají odpady jako zdroje a prodávají služby místo produktů, konzultanti snižují svou uhlíkovou stopu, developeři zadržují vodu, nábytkáři chrání lesy, stravovací zařízení omezují spotřebu plastů…a takto bychom mohli pokračovat do nekonečna… Každý má blíže k jinému okruhu problémů a existuje nepřeberné množství způsobů, jak přispět k jejich řešení.

My Vám namodelujeme ty nejlepší projekty, aby odrážely specifika Vaší organizace a byly smysluplné a přínosné i pro Vás a Vaše zaměstnance.

A nakonec zpracování CSR reportu

CSR reportem sdělíme, co vše v udržitelnosti děláte, jaké jsou vaše cíle a jak si v tom vedete. Je to zpětná vazba pro Vás i nástroj pro komunikaci. Více informací o tom, jak zpracováváme CSR reporty se dozvíte zde.

Pokud Vás zajímá, jak správně projít celým procesem zavádění udržitelnosti do firmy, přečtěte si náš článek "Udržitelnost ve firmě krok za krokem" 

Kontakt

spojte se s námi ještě dnes.

+420 724 294 411

+420 728 076 613

info@fairventure.cz